ЩОДО ГРАНИЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ВАРТОСТІ ТВЕРДОГО ПАЛИВА ТА СКРАПЛЕНОГО ГАЗУ ДЛЯ НАДАННЯ ПІЛЬГ ТА СУБСИДІЙ У 2022 РОЦІ


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012р. №356 ”Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій” мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом складають:
  • для надання пільг - відповідно одна тонна та один балон на домогосподарство на рік;
  • для надання житлових субсидій - дві тонни на домогосподарство на рік та два балони (42 кілограми) на рік на одну-дві особи, три балони (63 кілограми) - на три- чотири особи, чотири балони (84 кілограми) - на п’ять і більше осіб.
Сума пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу розраховується виходячи з розміру пільгової знижки, з урахуванням мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості.
Мінімальні норми забезпечення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг – відповідно одна тонна та один балон на домогосподарство на рік. У 2022 році граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу складають 3310,96 грн. за одну тонну твердого палива і 331,09 грн. за один балон скрапленого газу.

Окремі пільгові категорії та розмір пільги на тверде паливо та скраплений газ наведено в таблиці:

Категорія
Розмір пільги у %
Сума пільги у 2022 році
Тверде паливо, грн
Скраплений газ, грн
 
Особи з інвалідністю внаслідок війни
100%
3310,96
331,09
Учасник бойових дій
75%
2483,22
248,32
Учасник війни*
50%
1655,48
165,55
 
Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни
 
50%
1655,48
165,55
 
Багатодітні сім’ї*
 
50%
1655,48
165,55
Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1 та 2 категорії), ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і деякі інші особи
50%
1655,48
-
 
Примітка: * пільги для окремих категорій громадян починаючи з  1 липня 2015 року надаються з урахуванням доходів. Пільги надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2022 року – 3470 грн).
 
Субсидії та пільги на придбання твердого палива призначаються у разі ненадання в житловому приміщенні комунальної послуги з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та невикористання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення.
Пільга надається за місцем реєстрації або фактичного проживання за умови перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. У разі підключення житла протягом року до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення пільги на оплату даних послуг надаються з наступного бюджетного періоду (отримані кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу не повертаються). Якщо пільговик змінює будь-який інший вид опалення житла на пічне опалення – пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються виходячи з кількості місяців, що залишилися до кінця бюджетного періоду. Одночасно повідомляємо, що для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики або їх законні представники звертаються за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання) з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та / або кухонного вогнища на твердому паливі.
Для забезпечення вчасного надання пільг та субсидій на придбання твердого палива і скрапленого газу необхідно звертатися до відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Глобинської міської ради (м. Глобине, вул. Травнева, 4 або с. Великі Кринки, вул. Полтавська, 19) або до старост відповідних населених пунктів. Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія” - за наявності технічної можливості).
За консультаціями громадяни можуть звертатися до відділу соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету Глобинської міської ради (м.Глобине, вул. Центральна, 230/2, кабінет №4), а також за телефонами 24-1-69, +380996607218 (відділ з питань призначення та виплат соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки населенню №2 управління соціального захисту населення Кременчуцької райдержадміністрації).